Uniwersalne koła do roweru mtb

Uniwersalne koła do roweru mtb

Niektórym wydaje się, że określony typ przeznaczenia związany z danym rowerem nie ma kompletnie żadnego znaczenia przy jego zakupie. Dla miłośników ekstremalnej jazdy wrażenia z jazdy są jednak odczuwalne i źle dostosowany rower z pewnością nie sprawdzi się w bardziej profesjonalnej jeździe. Jeśli już dobieramy koła do roweru, to zawsze powinniśmy uwzględnić na sam początek jego typ.

Skuteczne dopasowanie ma ogromne znaczenie

Bez tego tak naprawdę nie jesteśmy w stanie rozpocząć przygody z bardziej wyczynową jazdą. W przypadku rowerów mtb musimy mimo wszystko postawić na większą średnicę całego koła. Jego obręcz również musi być dopasowana, aby całość była po prostu bardziej użyteczna. Na pewno wspomniany rozmiar koła odgrywa w takim rowerze szczególne znaczenie, zwłaszcza jeśli mówimy tu o typowych rowerach dla dorosłych, gdzie koło 28 cali wydaje się naprawdę odpowiednim wyborem. Szerokość obręczy powinna być mimo wszystko dopasowana do średnicy koła, aby całość mogła faktycznie dobrze sprawdzić się w praktyce. Trzeba zauważyć, że do tego wszystkiego z łatwością możemy dobrać konkretną oponę. Jeśli już decydujemy się na dostosowanie obręczy to najlepiej dobrać trzykomorowe rozwiązania, ponieważ do typowego downhillu taka obręcz wydaje się optymalna. Warto zwrócić uwagę, że jest to wtedy bardzo wytrzymały element, który spełnia swoją funkcję. Trzeba przyznać, że kola rowerowe mtb, to dzisiaj niełatwy wybór a sama obręcz do kół może być wykonana zarówno ze stali jak i aluminium.

Odpowiedni materiał zwiększa wytrzymałość

W tym wypadku stal daje nam naprawdę dużą odporność mechaniczną, dzięki czemu całość spisuje się o wiele lepiej właśnie w takim rozwiązaniu. Pamiętajmy również że jeśli stosujemy opony bezdętkowe, to w takim układzie musimy postawić na niski kołnierz, ponieważ jest on zwyczajnie przeznaczony dla takich rozwiązań. Wysokie kołnierze zazwyczaj stosuje się pod zwykłe opony, a te nigdy nie będą się nadawać do tego typu ekstremalnych sportów na rowerze. Zwykła opona przede wszystkim nie pozwoli nabrać nam właściwej prędkości, co w takim rozwiązaniu jest bardzo istotne.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *