Sprzątanie biur w Warszawie – Firma czy pracownik?

Sprzątanie biur w Warszawie – Firma czy pracownik?

Wielu przedsiębiorców posiada niemały dylemat podczas szukania usług polegających na sprzątaniu biura. Pierwsze pytanie jakie nasuwa się na myśl brzmi: Co wybrać? Firmę czy może zwykłą sprzątaczkę? W dzisiejszym artykule przedstawimy wady i zalety obu rozwiązań.

Firma vs. Pani sprzątająca – ZAKRES USŁUG

Dysponując większą powierzchnią biura nasz wybór powinien skłaniać się bardziej ku firmie sprzątającej. Będziemy bowiem potrzebować szerszego zakresu prac, z którym jedna osoba może sobie nie poradzić. W przypadku małych biur w zupełności wystarczy nam obsługa jednej osoby.

Firma vs. Pani sprzątająca – CZAS

W przypadku gdy nasze biuro użytkowane jest przez większość czasu, bez wątpienia zależeć będzie nam na sprawnej obsłudze. W takim przypadku zdecydowanie lepiej sprawdzi się większa ekipa pracowników, która nie będą potrzebować zbyt wiele czasu na wykonanie wszystkich czynności.

Firma vs. Pani sprzątająca – DYSPOZYCYJNOŚĆ

Może się okazać (zwłaszcza w sezonie zimowym), że pracownik odpowiedzialny za sprzątanie naszego biura zachoruje. W takim przypadku niezbędne będzie jego zastąpienie. O ile większa firma sprzątająca nie będzie mieć z tym problemów, to w przypadku Pani sprzątającej może okazać się to dużym kłopotem.

Firma vs. Pani sprzątająca – CENA

Sprzątanie biur w Warszawie to koszt, który zależy od wielu czynników. Mogłoby się wydawać, że wynajęcie firmy to rozwiązanie droższe. W rzeczywistości jednak różnice w cenach są bardzo niewielkie (często nawet na korzyść firm). Jest tak dlatego ponieważ większej firmie teoretycznie łatwiej jest utrzymać się na rynku niż samozatrudnionej Pani sprzątającej. Dodatkowo firmy sprzątające dysponują zazwyczaj bardziej nowoczesnym sprzętem, który pozwala na znacznie szybsze sprzątanie.

Biorąc pod uwagę nasze szybkie podsumowanie, większość aspektów przemawia za wyborem firmy. Taki wybór zdecydowanie sprawdzi się w przypadku większych przestrzeni biurowych. Sprawdzi się również w przypadku kiedy zależy nam na kompleksowej i sprawnej obsłudze. Z kolei zatrudnienie Pani sprzątającej będzie dobrą decyzją w przypadku mniejszych powierzchni takich jak biura turystyczne czy kantory.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *