Od czego zależy rodzaj zapięcia w body niemowlęcym?

Różnorodność body niemowlęcego objawia się nie tylko dostępnością wielu rodzajów modeli i wzorów kolorystycznych. To także bardzo duży wybór bodziaków z różnymi zapięciami, które pozwalają rodzicom na łatwiejsze przebieranie dzieci. Obecnie popularne są systemy zapięciowe z napami, chociaż dużym zainteresowaniem nadal cieszą się klasyczne suwaki. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, jednak w przypadku napów w grę wchodzi także ich innowacyjność. Widoczna jest ona głównie w sposobie ich wszycia w ubranko: bez żadnych wystających elementów, które mogłyby drażnić dziecięcą skórę.

Tradycyjne i najczęściej spotykane w sklepach body niemowlęce ma napy w stylu kopertowym lub zapinane na ramieniu

Takie rozmieszczenie pozwala uzyskać estetyczny efekt całego ubranka, ale przede wszystkim umożliwia szybkie i łatwe przebieranie już w paru ruchach. Dlatego body dla niemowląt w tym kroju idealnie pasują dla rodziców, którzy dopiero uczą się właściwego ubierania i rozbierania swoich dzieci. Dodatkowo w przypadku noworodków warto pokusić się o specjalne bodziaki z zapięciami z przodu. Napy rozmieszczone są na całej długości stroju, więc wystarczy jedynie położyć na materiale dziecko i zapiąć napy wokół ciała. Bardziej zaawansowani rodzice wybierają modele z zapięciem zakładkowym, które ułatwia przełożenie stroju przez główkę i ma napy rozmieszczone wokół szyi. Natomiast rzadko już spotykane modele z zapięciami pod szyją to propozycja dla rodziców ceniących bardzo elegancki wygląd ubranek. Coraz popularniejsze stają się szyte w niewielkich manufakturach body z klapą i z systemem zapięciowym EasyOn. To optymalne w swojej prostocie bodziaki, które najbardziej ułatwiają przebieranie dziecka.

Niezależnie od tego, które zapięcie z napami wybierze się w body dla swojego dziecka, warto zwrócić uwagę na jego funkcjonalność

Ubranko musi być wygodne dla malucha, ale także komfortowe w zapinaniu dla jego rodzica. Napy zdecydowanie pomagają w całym procesie przebierania, ale trzeba najpierw znaleźć system zapięciowy, który najbardziej nam pasuje i który najłatwiej się nam będzie „obsługiwało”.

Podobne wpisy