O czym należy pamiętać podczas urządzania małej łazienki

O czym należy pamiętać podczas urządzania małej łazienki

Wiele osób, zwłaszcza tych które mieszkają w blokach, boryka się z problemem małej powierzchni łazienkowej. Małometrażowe mieszkania mają swoje zalety ale również i szereg wad. Do jednej z nich należy właśnie wspomniana wcześniej niewielka przestrzeń w łazience. To wymusza pewnego rodzaju działania mające na celu zmaksymalizowanie wykorzystania każdego małego kawałka pomieszczenia. W dzisiejszym artykule postanowiliśmy przedstawić kilka tipów dla osób stojących przed wyzwaniem efektywnego urządzenia małej przestrzeni łazienkowej. Oto one:

Wybieraj jasne barwy

Biel nie tylko wygląda świetnie ale również zwiększa optycznie pomieszczenie.

Zadbaj o lustro

Podobnie jak w pierwszym punkcie, ma to na celu optyczne zwiększenie przestrzeni. Duże lustro ścienne potrafi zdziałać cuda jeśli chodzi o ten aspekt.

Kupuj funkcjonalne meble

Staraj się dobierać „lekkie” meble, które nie będą zajmowały zbyt dużo miejsca. Wybieraj takie szafki, które umożliwiają łatwą segregację przedmiotów. Dzięki temu będzie Ci łatwiej zorganizować przestrzeń i uniknąć bałaganu pomimo relatywnie ciasnej przestrzeni. Dobrym rozwiązaniem okażą się różnego rodzaju słupki łazienkowe czy szafki wiszące. Jeśli nie masz pomysłu, które z nich wybrać – sprawdź nowoczesne szafki łazienkowe i porównaj je ze sobą.

Skorzystaj z mebli zabudowanych

Szafki zabudowane (pod zlew czy pralkę) to doskonały sposób na maksymalne wykorzystanie małej powierzchni. Zabudowana szafka z miejscem na zlew czy pralkę wygląda świetnie a dodatkowo pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości cennego miejsca.

Kupuj meble na wymiar

Gotowe zestawy łazienkowe prawdopodobnie nie sprawdzą się w przypadku, gdy masz do czynienia z bardzo małym pomieszczeniem. Warto postawić na meble pod dokładny wymiar. Będziesz miał pewność że w Twojej łazience nie marnuje się ani jeden centymetr kwadratowy.

Pamiętaj o tym aby łazienka nie odbiegała stylem od pozostałych pomieszczeń

Unikniesz w ten sposób sytuacji, w której Twoja łazienka będzie sprawiała wrażenie odrębnego, niepasującego do reszty miejsca. Mała przestrzeń jeszcze bardziej spotęguje ten efekt.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *