Membrana a folia dachowa – co warto wiedzieć, wybierając izolację dachu?

Membrana a folia dachowa – co warto wiedzieć, wybierając izolację dachu?

Membrany i folie dachowe to znakomita alternatywa dla tradycyjnej izolacji dachu z papy lub pełnego deskowania. Materiały A&P Folie świetnie izolują przed czynnikami atmosferycznymi i wilgocią, jak również są znacznie szybsze w montażu. Jednak stojąc przed wyborem izolacji dla przykrycia dachowego, warto znać różnice między folią paroizolacyjną a membraną dachową.

Zarówno folia, jak i membrana mają właściwości izolacyjne, jednak w rzeczywistości są to  dwa odmienne materiały

Membrany układane są po zewnętrznej stronie ocieplenia, więc tworzą warstwę oddychającą. Chronią izolację termiczną przed zawilgoceniem, zapobiegają przedostawaniu się wody z zewnątrz, jednocześnie przepuszczając parę wodną, znajdującą się wewnątrz budynku.

A&P Folie w swojej ofercie posiada membrany zarówno trzy oraz czterowarstwowe. Ilość warstw decyduje o ich wytrzymałości – membrany z większą ilością powłok są znacznie odporniejsze i mniej podatne na rozerwanie. Każda z warstw posiada stabilizatory UV, które znacząco spowalniają proces starzenia się materiału i przedłużają ich żywotność.

Folię paroizolacyjną układa się z kolei po wewnętrznej stronie ocieplenia

Taka ochrona jest doskonale zabezpiecza przed wilgocią, również tą obecną w mieszkaniu. Zapobiega zawilgoceniu izolacji termicznej dachu, która po dostaniu się do jej struktury wody, traci swoje właściwości izolacyjne.

Atestowane paroizolacje A&P Folie dają gwarancję długoletniej ochrony przed wilgocią oraz wiatrem. Dodatkowo ich zbrojenie siatką PP powoduje, że zabezpieczają też budynek przed stratami ciepła. Ich łatwość w montażu oraz elastyczność powoduje, że są dostępne dla każdego.

Wybierając izolację dachu, warto kupować materiały tylko od sprawdzonych firm i producentów. Daje to pewność, że posiadają one wymagane atesty, a przypisywane im właściwości są potwierdzone badaniami technicznymi. A&P Folie to gwarancja dobrego wyboru i skutecznej izolacji na lata.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *