Jak przygotować balkon na lato? Pomysły, inspiracje

Jak przygotować balkon na lato? Pomysły, inspiracje

Za oknem zaczęło się robić cieplej, stąd automatycznie częściej mamy ochotę przebywać na zewnątrz i rozkoszować się przyjemnym, świeżym powietrzem. Od kilku dni, w wielu mieszkaniach, drzwi balkonowe są już szeroko pootwierane, a za nimi…No właśnie, czym powinien charakteryzować się nasz letni balkon, co moglibyśmy zrobić, żeby stał się on idealnym miejscem spotkań lub codziennego relaksu. Jak urządzić go tak, by był stylowy, a jednocześnie praktyczny i trwały. Poniżej znajdziesz kilka porad i inspiracji, o tym jak urządzić swój (nawet najmniejszy!) balkon na lato.

BALKON NA LATO : CZYSTOŚĆ

Aby balkon zachęcał nas do wyjścia z mieszkania, musi przez niego przemawiać porządek. Aby służył nam możliwie najdłużej, musimy o niego odpowiednio dbać. Balkon jest miejscem, którego nie można pominąć podczas domowych porządków. Regularnie pozbywaj się zabrudzeń z podłogi i barierek, a detergenty dobieraj do rodzaju materiałów, z których wykonany jest balkon. W takim miejscu nic nie powinno Cię rozpraszać – bród musi zniknąć.

BALKON NA LATO : ZIELEŃ

Przestrzeń małego i niewykończonego balkonu można przystroić rozmaitymi roślinami, jednocześnie nie zużywając dużego nakładu finansowego. Kilka porad :

  • Sadzonki kupuj przez internet, bezpośrednio od producenta – takie rośliny przetrwają na balkonie najdłużej
  • Im mniej gatunków tym lepiej – twórz naturalne skupiska np. lawendę łącz z kontrastowymi żywotnikami, a do całości dodaj niezbędne każdemu balkonowi zioła.
  • Nie zapomnij o roślinach, które mogą zapewnić Ci konkretne funkcje – mogą być swego rodzaju barierą przed hałasem, kurzem, brudem, insektami oraz smogiem.

BALKON NA LATO : AKCESORIA

Wypatruj promocji i wyprzedaży posezonowych. Często da się na nich znaleźć meble i akcesoria ogrodowe, nawet za połowę tradycyjnej ceny. Możesz również przygarnąć meble z drugiej ręki, upewniając się że ich stan będzie należyty – to daje Ci możliwość kreatywnego przerobienia je na własne.

Postaraj się, by wszystkie dodatki na balkonie były jednolite. Wybierz styl który pasuję do reszty mieszkania i trzymaj pasujących się do niego wzorów, faktur, kolorów, materiałów i motywów.

Balkon na lato to kraina własnoręcznego szaleństwa. Stare wiadra przerób na doniczki, stwórz lampiony, przemaluj skrzynki i zamień je w kolorowy pojemnik na rośliny. Pomysłów jest cała masa. Zajrzyj tutaj po więcej.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *