Jak otworzyć zablokowane drzwi w samochodzie?
Taka sytuacja może się zdarzyć każdemu kierowcy. Zamykasz odruchowo drzwi samochodu lub klapę bagażnika i w tym samym momencie przypominasz sobie że kluczyki zostały w samochodzie. Jeśli centralny zamek jest zaprogramowany na automatyczne zamykanie, nie otworzysz samochodu bez drugiego klucza. Jeśli jesteś blisko domu, problem nie wydaje się być duży. Gorzej jeśli zdarzyło ci się to na wyjeździe lub nie dysponujesz drugim kluczem do samochodu. Co można wówczas zrobić? Jak się dostać do swojego zamkniętego samochodu?
Nie wybijaj szyby w samochodzie!
Pierwsza myśl, która przychodzi ludziom do głowy to wybicie bocznej szyby i otwarcie samochodu. Nie postępuj w ten sposób. Jest to nie tylko niebezpieczne dla ciebie – można się łatwo skaleczyć, ale możesz również uszkodzić wnętrze samochodu, nie wspominając o tym jak kłopotliwe jest sprzątanie wnętrza auta z potłuczonego szkła. Ponadto sam koszt montażu nowej szyby znacznie przewyższa koszt innych sposobów awaryjnego otwarcia samochodu.
Awaryjne otwieranie drzwi samochodów
Zalecana metoda na dostanie się do swojego samochodu, w którym zatrzasnąłeś kluczyki, to skorzystanie z profesjonalnych usług ślusarzy. Są to firmy specjalizujące się w awaryjnym i bezinwazyjnym otwieraniu aut. Nie wybijają oni szyb, ale stosują inne metody dostania się do jego wnętrza. Polegają one na użyciu specjalnych poduszek rozporowych, które pozwalają odciągnąć drzwi od ramy auta, mogą również korzystać z precyzyjnych manipulatorów. Mają one postać długiego drutu z chwytakiem na końcu, przy pomocy którego można wyjąć kluczyki ze stacyjki lub wcisnąć przycisk centralnego zamka.
Ile kosztuje otwarcie zablokowanych drzwi?
Koszt wymiany stłuczonej szyby na nową to około 500 złotych – zależnie od marki i modelu samochodu. Dodać do tego trzeba również czas, jaki musisz poświęcić na wizytę w serwisie, a jeśli szyba nie jest dostępna na magazynie, przez kilka dni będziesz musiał jeździć samochodem z szybą zaklejoną folią. Natomiast koszt usługi awaryjnego otwierania drzwi to zaledwie 200 do 300 złotych, a samochód zostanie otwarty w ciągu ok. 30 minut. Nie będziesz musiał również nic naprawiać, sprzątać i umawiać się na serwis. Jeśli nie masz przy sobie pieniędzy, aby zapłacić za ślusarza, zawsze czeka szybka pożyczka. Możesz o nią wnioskować przez internet, np. wykorzystując smartfon. Szybka pożyczka może być w kwocie nawet kilku tysięcy złotych, zatem bez obaw wystarczy na pokrycie niespodziewanych wydatków, które zaskoczą cię daleko od domu.