Impreza w domu – bycie dobrym gospodarzem a dbanie o wnętrze

Impreza w domu – bycie dobrym gospodarzem a dbanie o wnętrze

Organizujesz w swoim domu imprezę, bądź inne spotkanie towarzyskie? Idealne przyjęcie to nie łatwa sztuka, ale wiemy jak Cię do niego przygotować! Zanim Twoi goście przekroczą próg drzwi, przeczytaj artykuł, a dowiesz się jak zorganizować przyjęcie idealne i zadbać o to, by wnętrze Twojego domu na nim nie ucierpiało.

Impreza w domu – co z butami?

Dobór imprezowego obuwia, zawsze wprawia w zakłopotanie – zarówno gospodarza, jak i jego gości. By uniknąć niekomfortowych sytuacji, i sprawić by każdy przygotowany był na to samo, dobrze przemyśl własne preferencje przed spotkaniem.

Zasady savoir vivre są w tym przypadku jasne – gospodarz nie powinien namawiać gości do zdejmowania butów w jego domu. Jeśli natomiast martwisz się o ubrudzone dywany i porysowaną podłogę, pamiętaj, że to Ty wyznaczasz tutaj własne zasady.

By uniknąć kłopotliwej sytuacji, na wstępie podejmij kroki zapobiegawcze. Daj gościom wyraźny sygnał, co do tego jakie stanowisko obejmujesz. Poinformuj, że lepiej będzie gdy przygotują obuwie na zmianę, lub daj znać, że nie będzie to dla Ciebie problemem.

Impreza w domu – zamień się w dietetyka

W dzisiejszych czasach, warto poświęcić jeszcze więcej uwagi przygotowywanym przez siebie potrawom. Dowiedz się odpowiednio wcześniej, którzy z Twoich gości nie jedzą mięsa, którzy nie trawią laktozy, a którzy wykluczają pewne produkty z codziennej żywności. Na chwilę zamień się w specjalistę, i przeprowadź dietetyczny wywiad, który pomoże Ci uniknąć, swojego rodzaju, nieprzyjemności

Impreza w domu – szaleństwo procentowe

Według zasad, urządzając przyjęcie, gospodarz powinien zaopatrzyć swój barek w kilka rodzajów trunków alkoholowych, tak by goście mogli częstować się napojami wedle własnych upodobań. Z drugiej strony, będąc gdzieś zaproszonym jako gość, dobrze jest również przynieść „butelkę” ze sobą. Choć to jedynie wytyczne, dobrze jeśli w pierwszej kolejności zaproponujesz alkohol zakupiony przez siebie, a ten otrzymany w prezencie, zostawisz na później 

Impreza w domu – przygotowanie wewnętrzne

Prawdopodobnie najbardziej kłopotliwy etap organizacji spotkania we własnych progach. Wnętrze Twojego domu, na te okazję, musi troszeczkę się zmienić. Zrób wcześniej małą roszadę, dzięki której przedmioty łatwe do zniszczenia, pamiątki i drogocenne skarby, znajdą się w miejscu, zapewniającym im przetrwanie.

Nie zapominaj też o imprezowych dekoracjach. Nie wymagają od Ciebie wiele, a zawsze niezawodnie podnoszą nastrój uczestników spotkania. Wykorzystaj: lampki, konfetti, kwiaty, palemki do drinków, kolorowe serwetki, akcesoria fotograficzne. Niech zrobi się klimatycznie!

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *