CDN Optima – co warto wiedzieć o programach dedykowanych firmom?

CDN Optima – co warto wiedzieć o programach dedykowanych firmom?

Nowoczesne oprogramowanie dla firm jest dostępne również w Polsce – jest ono wykorzystywane zarówno przez duże korporacje, jak i firmy o zasięgu regionalnym i lokalnym. Nad funkcjonalnością tego rodzaju rozwiązania pracują latami doświadczeni programiści oraz informatycy – ważne jest, aby znali oni potrzeby i problemy, z którymi na co dzień stykają się przedsiębiorcy. Finalnie, do rak kupujących, trafia produkt wielokrotnie przetestowany oraz sprawdzony od kątem niezawodności. Co warto wiedzieć o programach dedykowanych dla firm?

Dla kogo przeznaczone jest oprogramowanie biznesowe?

Oprogramowanie dla przedsiębiorstw zazwyczaj dedykowane jest ze względu na swoje funkcje. Inne produkty będą odpowiednie dla firm o małym zasięgu, firm małych i średnich, firm specjalizujących się w produkcji, dużych korporacji czy też placówek specjalistycznych, np. placówek zdrowia. Różnią się one swoimi modułami oraz możliwościami. Odpowiednie dobranie konkretnego produktu do naszych potrzeb to połowa sukcesu! Kolejnym krokiem jest zapoznanie się z możliwościami wykorzystania programu. Najczęściej są one: dedykowane do komputerów stacjonarnych (jako kompletne oprogramowanie), w formie aplikacji mobilnych (do wykorzystania na telefonach komórkowych czy tabletach) – w obu przypadkach produkt kupowany jest po uiszczeniu jednorazowej opłaty. Istnieje również możliwość wykupienia możliwości korzystania z aplikacji w formie abonamentu, który opłacany jest z góry.

Praca w chmurze – czym jest?

Olbrzymią zaletą wielu programów jest możliwość pracy w chmurze. Co to oznacza? Przede wszystkim nie ma konieczności budowania olbrzymiego zaplecza informatycznego: dodatkowej serwerowni, konieczności zatrudniania informatyka, który zajmie się obsługa systemu. W przypadku programu działającego w chmurze wszelkie dane przechowywane są na zewnętrznych, wirtualnych dyskach, zabezpieczonych konkretnymi komendami oraz systemami. Przechowywanie w chmurze pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca na dyskach stacjonarnych. Zaletą przechowywania danych w chmurze jest możliwość dostępu do nich bez względu na miejsce – konieczne jest tylko podłączenie do sieci internetowej oraz osiadanie hasła.

Programy takie jak CDN Optima oferują możliwość zarządzania sprawami księgowymi, fakturowaniem, raportowaniem i analizami, kadrami. Ich działanie pozwala na przyspieszenie i polepszenie procesu obiegu dokumentów. Dodatkowo program umożliwia lepszą komunikację z magazynem oraz skuteczniejsze prowadzenie sklepu internetowego.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *